porady i inspiracje /
Optymalne wykorzystanie naturalnego światła

Optymalne wykorzystanie naturalnego światła

Naturalne światło to podstawa dobrego samopoczucia

Naturalne światło to podstawa naszego codziennego życia, a zwłaszcza jesienne i zimowe dni zmuszają nas do zastanowienia się, w jaki sposób najlepiej wykorzystać urok naturalnego oświetlenia w naszych domach. Jak zintegrować je w naszym wnętrzu? Odpowiedzią na to pytanie są rozległe przeszklenia w naszym mieszkaniu!

Jakie korzyści niesie ze sobą posiadanie dużych przeszkleń w domu?

Duże przeszklenia, o których mowa, obejmują przede wszystkim panoramiczne okna, ogród zimowy oraz drzwi przesuwne. Oczywiście, ich główną zaletą jest wprowadzenie do wnętrza dużego strumienia naturalnego światła. Jednak czy to jedyna korzyść, jaką oferują? Zupełnie nie! Duże przeszklenia sprawnie łączą nasze życie wewnątrz domu z pięknem otaczającej natury, jak ogród czy taras. Co więcej, dodają nowoczesności elewacji naszego budynku i wizualnie powiększają przestrzeń wewnętrzną.

Funkcjonalność i wygoda

Rozumiemy, że przy wyborze elementów wyposażenia naszego domu, priorytetem jest funkcjonalność. Komfortowe korzystanie z tarasu lub swobodny dostęp do ogrodu to kluczowe argumenty, które przemawiają za zakupem lub budową takiego domu. Jednak istotne jest także, jak sprawnie obsługujemy drzwi tarasowe. Duże przeszklenia wyposażone w trzyszybowe zestawy są dosyć masywne, dlatego warto zainstalować napęd elektryczny, który pozwoli na sterowanie otwieraniem i zamykaniem skrzydła za pomocą pilota, ściennego przełącznika lub aplikacji na smartfonie.

Termoizolacja – czy duże przeszklenia powodują wychładzanie pomieszczeń?

Drzwi tarasowe czy panoramiczne fasady szklane zajmują znaczną część elewacji i w porównaniu do tradycyjnych ścian mają znacznie niższy współczynnik przenikania ciepła. Oczywiście, można temu zaradzić, wybierając nowoczesne systemy o oknach najnowszej generacji oraz pakietach szklanych z dobrą izolacją termiczną.

Bezpieczeństwo i prywatność

Dobrze, ale co z bezpieczeństwem i prywatnością mieszkańców? Czy duże przeszklenia sprawią, że będziemy zawsze chcieli się ukrywać przed sąsiadami? Istnieje kilka odpowiedzi na to pytanie. Po pierwsze, wiele zależy od naszego położenia i tego, gdzie umiejscowimy przeszklenia. Wiele osób decyduje się na to rozwiązanie w miejscach otoczonych lasem lub dużym ogrodem. W takich przypadkach, sąsiedzi nie będą zaglądali nam do okien.

Niezależnie od lokalizacji warto jednak pomyśleć o osłonach okiennych, takich jak nowoczesne żaluzje fasadowe. Nie tylko zapewniają one prywatność wtedy, gdy jej potrzebujemy, ale także pozwalają regulować ilość światła docierającego do wnętrza. Jest to istotne, szczególnie w letnie, gorące dni, gdy eksponujemy się na działanie intensywnego słońca i chcemy utrzymać komfortowe warunki wewnątrz, bez konieczności instalowania klimatyzacji.

Jeśli jesteś przekonany, że duże przeszklenia są idealnym rozwiązaniem dla Twojego mieszkania, nie zwlekaj i dowiedz się już dziś, co możemy Ci zaoferować. Dobierzemy najlepsze opcje dla Twojego domu!

warto przeczytać

czekamy na Twoje pytania

Zadzwoń do nas: +48 55 888 0 222
lub napisz wiadomość używając formularza

Zadzwoń do nas:
+48 55 888 0 222
lub napisz wiadomość używając formularza